A természetből fakad

Fűben, fában és nálam!

Fűben, fában és nálam!

A fitoterápia álltalában

2008. március 05. - fuben-faban

A kémiailag előállított gyógyszerek rohamos fejlődése ellenére bizonyos növények tiszta anyagai (hatóanyagok, melyek kémiai eljárások során feloldódnak – kivonatolódnak – és rendkívül hatásos gyógyszerré dolgozzák fel azokat) a gyógyszerfejlesztéshez pótolhatatlanok. A digitálisz szívgyógyszer a gyűszűvirágból származik (Digitalis), az atropin” a nadragulyából (Atropa belladonna), a „morfium” a kerti mákból (Papaver somniferum) csak néhány példa erre. Az aszpirin (acetilszalicilsav) alapja is egy gyógynövény (fűzfakéreg). Ismert gyógynövény az orbáncfű is, mely napjainkban az egyik leggyakrabban használt növényi eredetű szerek közé sorolható. Mivel ennek hatóanyagai növelik a test fényfelvevő képességét, ezért jól bevált szezonális depresszió esetén, főleg fényterápiával párosítva.

A kémiai gyógyszerekkel ellentétben a növényi gyógyszerek gyógyhatásai nem érezhetők azonnal, hanem csak napok vagy hetek múlva.

A növényi gyógyszerekre is igaz azonban az, hogy minden hatásos gyógyszernek van mellékhatása is. A gyógynövények, hatásukat tekintve, lehetnek erős vagy gyenge hatásúak. Az „erős” hatású gyógynövényeket nagyon pontosan kell adagolni, ugyanis túlzott mennyiségben mérgezőek vagy akár halálosak is lehetnek. A „gyenge” hatású gyógynövények viszont közel sem „hatástalanok”. Mérgező hatásuk ugyan nincsen, de túlzott mennyiségű használatuk következtében elviselhetetlenné válhatnak vagy anyagcserezavarokhoz. vezethetnek. Így pl. a túl sok csalántea káliumhiányt idézhet elő.

Ez azt jelenti, hogy fogyasztás előtt minden alkalommal alaposan el kell olvasni a használati utasítást és tisztázni kell a kölcsönhatást más gyógyszerekkel.

A növényi gyógyszerek hatása a következőképpen foglalható össze:

  • rákellenes (védelem a rákkal szemben)
  • antimikrobiális (védelem a káros baktériumokkal szemben)
  • antioxidáns (védelem a szabad gyökökkel szemben = agresszív oxigénmolekulák)
  • immunerősítő (védelem a kórokozókkal szemben)
  • anyagcsere szabályozó (anyagcsere zavarok kiegyenlítése)

 Hurai Ági

A bejegyzés trackback címe:

https://fubenfaban.blog.hu/api/trackback/id/tr80366450

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Sári Zsolt 2008.10.27. 21:51:44

Űdvőzlőm

Azt szeretném megkérdezni,hogy nem e fordulhat elő hajhulás vagy kopaszodás foltokban ezektől a szerektől.
én például csak bioteck-es no1 proteint eszek.

válaszát előreis köszönöm.

Dzsosua 2008.10.27. 21:59:01

A fehérje készitmények mellékhatásai

fuben-faban · http://www.bionomland.eu/Index.html 2008.10.28. 18:25:02

Kedves Sári Zsolt!

Ezeknek az étrendkiegészítőknek a fogyasztásától nem hullik ki a haj, foltokban sem és nincs kopaszodás sem.
A haj hullását nagyon sok minden okozhatja, pl. vitamin hiány, de mész hiánya is. Ezeknek a termékeknek az összetétele, olyan, amely a szervezet számára szükséges összetételben és koncentrációban van jelen, így a szervezetben a felszívódás a lehető leghatékonyabb. Gyakorlatilag egymás hatását elősegítik, vagy ha szükséges, fokozzák.
Van konkrétan olyan termék amelyik felkeltette az érdeklődését?
süti beállítások módosítása